Zdrowie

Bazy do paznokci hybrydowych – rodzaje, zastosowanie, różnice. Jaką bazę wybrać?

Bazy do paznokci hybrydowych – rodzaje, zastosowanie, różnice. Jaką bazę wybrać?

Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z manicure hybrydowym, bardzo możliwe, że przytłacza cię ilość dostępnych produktów z tej samej kategorii. Wszystkie te bazy i topy mogą sprawić, że nie będziesz wiedzieć, od czego zacząć. Wszystkie bazy do paznokci hybrydowych mają określone funkcje – musisz je znać, aby odpowiednio dobrać produkt do swoich potrzeb.

Podstawowe bazy do paznokci hybrydowych

Klasyczna baza do paznokci hybrydowych jest dość rzadka i lejąca. Przeznaczona jest wyłącznie do stosowania na powierzchni naturalnej płytce. Lekko ją utwardza i wzmacnia, a dodatkowo pozostawia po sobie lepką warstwę (inhibicyjną), która zwiększa przyczepność pozostałych lakierów i ozdób. Tego typu bazy są przezroczyste i wymagają jedynie odpowiedniego przygotowania naturalnej płytki

Bazy budujące do paznokci

Bazy budujące sprawdzają się w kilku przypadkach. Przede wszystkim pozwalają nadbudować i skorygować kształt paznokci, które np. są bardzo płaskie, pozbawione naturalnego apeksu. Dodatkowo bazy budujące służą do nieznacznego przedłużania naturalnej płytki, co jest szczególnie przydatną funkcją w przypadku złamań, pęknięć czy różnic w długościach paznokci. Bazy budujące mogą być przezroczyste, ale często posiadają półtransparentny kolor, dzięki czemu po ich nałożeniu paznokcie wystarczy pokryć top coatem. Tego typu produkt sprawdza się także do wzmacniania paznokci osłabionych, skłonnych do pęknięć.

Bazy proteinowe i witaminowe

Bazy z dodatkiem odżywczych składników często jednocześnie są produktami budującymi. Mają gęstą formułę i doskonale sprawdzają się w sytuacji, kiedy naturalne paznokcie są kruche, łamliwe i skłonne do uszkodzeń. Tego typu baza do paznokci hybrydowych wzmacnia płytkę i odżywia ją przez cały czas noszenia stylizacji. Można nosić ją samodzielnie, pokrytą jedynie top coatem – bardzo często posiada dodatkowy kolor, zwykle beżowy, różowy lub mleczny. Bazy proteinowe, jeśli są gęste, mogą służyć do przedłużenia paznokci o kilka milimetrów.

Baza kauczukowa

Kauczukowa baza do paznokci to prawdziwe wybawienie dla osób, których naturalna płytka jest osłabiona, ale także elastyczna i podatna na wyginanie. Dzięki zastosowaniu bazy kauczukowej stylizacja nie odpryskuje pod wpływem stukania paznokci o twarde powierzchnie, co często ma miejsce w przypadku tego typu naturalnej płytki. Bazy kauczukowe często dostępne są w kilku kolorach. Najczęściej są to produkty żelowe, budujące, a więc również mogą służyć do przedłużenia naturalnej płytki oraz skorygowania jej kształtu.

Baza all in

Bardzo popularnym produktem w ostatnim czasie są bazy 3 w 1 lub 5 w 1. To wielozadaniowe lakiery, które jednocześnie spełniają funkcję bazy, koloru i topu. Dodatkowo mogą odżywiać paznokcie i służyć do ich nadbudowy czy przedłużenia. To idealny produkt dla osób, które marzą o trwałej stylizacji hybrydowej, a jednocześnie nie chcą tracić czasu na nakładanie kilku różnych produktów.

Udostępnij