Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś
Lifestyle pielęgnacja twarzy

Jak dbać o urodę w zależności od typu cery?

Data publikacji 3 marca 2022


Chyba każdy chciałby mieć piękną twarz, jednak wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że aby spełnić to marzenie konieczna jest regularna pielęgnacja twarzy. Z kolei wprowadzenie do swojego życia takowej rutyny pielęgnacyjnej wymaga uprzedniego poznania potrzeb swojej skóry. W końcu niezależnie od tego jaki typ urody się reprezentuje to zabiegi niedopasowane do rodzaju cery mogą nie tylko nie przynosić żadnych efektów, ale wręcz pogorszyć stan skóry twarzy. Dlatego postanowiliśmy napisać artykuł, w którym omówimy jak dbać o urodę w zależności od swojego typu cery.

Jak dbać o skórę twarzy normalną?

Twarz z cerą normalną nie ma żadnych specjalistycznych potrzeb, ale nie oznacza to, że nie wymaga ona pielęgnacji. Dobre kremy nawilżające i kosmetyki do oczyszczania twarzy są tutaj podstawą, a w niektórych przypadkach nie obejdzie się też bez specyfików ujędrniających skórę. Warto dodać, że w przypadku cery normalnej naskórek nie złuszcza się nadmiernie, a sebum nie jest produkowane w dużych ilościach, dlatego ewentualne peelingi twarzy powinny być jak najdelikatniejsze.

Czego potrzebuje cera tłusta?

Z kolei cera tłusta to cera, która ma tendencję do nadmiernej produkcji sebum i wymaga regularnego oczyszczania. Poza myciem twarzy specjalnymi kosmetykami dwa razy dziennie posiadacze i posiadaczki cery tłustej powinni wykonywać regularne peelingi. Ponadto w drogeriach koniecznie trzeba szukać kosmetyków przeznaczonych dla cery tłustej, które będą znacznie łatwiej wchłaniane przez skórę twarzy.

Pielęgnacja twarzy ze skórą suchą

Jak można się domyślić osoby ze skórą suchą potrzebują przede wszystkim sporej dawki kosmetyków nawilżających. Poza tym dobrze aby stosowały one również produkty ochronne, które uniemożliwią słońcu wysuszanie i niszczenie skóry twarzy. Z racji, że cera sucha jest kompletnym przeciwieństwem cery tłustej, warto też rozważyć zakup kremów natłuszczających. Dzięki nim skóra nie tylko nabierze połysku, ale również będzie jej łatwiej się regenerować i odżywić.

Trudna w pielęgnacji cera mieszana

Cera mieszana to nic innego jak połączenie cery suchej z tłustą, a skóra takich osób w kilku miejscach bywa przesuszona, a w kilku nadmiernie natłuszczona. Dla takich osób wybór prawidłowych kosmetyków jest niezwykle trudny, bo nie mogą one ani nadmiernie nawilżać, ani nadmiernie wysuszać skóry twarzy. Zatem jak dbać o urodę z cerą mieszaną? Najlepiej jest skupić się na dokładnym oczyszczaniu twarzy, a kosmetyki pielęgnacyjne ograniczyć do lekkich kremów nawilżających i regenerujących.

Jak pielęgnować twarz z cerą wrażliwą?

Ostatnim z podstawowych typów skóry twarzy jest cera wrażliwa. Jest ona bardzo podatna na wszelkiego rodzaju szkodliwe czynniki zewnętrzne, z promieniami słonecznymi na czele. Dlatego też aby móc zachować zdrową i piękną skórę twarzy osoby o cerze wrażliwej muszą stosować jak najlepszej jakości kosmetyki ochronne, jak i specyfiki odżywcze, regenerujące i nawilżające. O ile w przypadku cery mieszanej najtrudniej jest wybrać kosmetyki, to cera wrażliwa wymaga najwięcej uwagi i działań pielęgnacyjnych.

Redakcja lacante.pl

Nasz portal to dynamiczna redakcja, która skupia się na szerokim spektrum tematów związanych z lifestylem, urodą, zdrowiem i nie tylko. Przywiązujemy ogromną wagę do jakościowych treści, które są inspirujące, pouczające i angażujące dla naszej społeczności czytelników.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

jak dbać o zdrowie