Strona główna
Moda
Tutaj jesteś
Moda peeling

Czy warto stosować peeling?

Data publikacji 9 lutego 2022


Wiele osób dba o skórę i potrafi poświęcić jej sporo czasu, a także pieniędzy. Często bywa tak, że wchłanianie się substancji odżywczych z kremów, masek oraz toników jest bardzo ograniczone – zwłaszcza, jeśli nie zatroszczymy się o właściwe zatłuszczenia. Z tego powodu bardzo ważny jest dla skóry peeling. Bardzo dużo osób zastanawia się, co daje peeling.

Peeling twarzy – co daje?

Należy pamiętać, że peeling powinien być obowiązkowym punktem pielęgnacji. Warto podkreślić, że bez względu na rodzaj cery, wiek czy problemy skórne, warto stosować peeling. Działa on na naskórek, który powinien złuszczać się samoistnie. Często bywa tak, że zrogowaciała warstwa znika coraz wolniej – proces ten zakłóca również przemęczenie, używki, a także stres. Trzeba też wspomnieć o tym, że objawem nieprawidłowości w procesie naturalnego złuszczania naskórka jest szarzenie się skóry. Z tego powodu cera staje się szorstka w wyniku nabudowania warstw w obumarłym naskórku. Niestety nierzadko traci swój blask, a także zdrowy koloryt. Ponadto martwe komórki naskórka często powodują zatykanie się ujść gruczołów łojowych. Dlatego powstają zaskórniki, a pory zaczynają ulegać rozszerzenia. Jeżeli w dodatku dochodzi do zakażenia bakteryjnego sebum, które gromadzi się w mieszkach włosowych to najczęściej powstają bolesne stany zapalne.

Korzyści z dobrego peelingu do twarzy

Peeling do twarzy powinno traktować się jako obowiązkowy element oczyszczania skóry. Oprócz tego należy wykonywać go tak często, jak wymaga tego nasza skóra. Właściwy peeling do twarzy usunie zrogowaciały naskórek oraz odblokuje pory – w ten sposób mogą się one zwęzić i usunie się nadmiar łoju. Ponadto peeling pomorze przywrócić skórze zdrowy koloryt, a także blask. Oprócz tego pomoże w rozjaśnieniu przebarwień potrądzikowych oraz usunie suchy naskórek. Dostępne są kilka rodzajów peelingów różniących się od siebie przede wszystkim składem, rodzajem zastosowanych substancji aktywnych, a także przeznaczeniem. Warto podkreślić, że największy wybór ma cera normalne, bowiem może korzystać nie tylko z peelingów enzymatycznych, ale i drobnoziarnistych. Należy podkreślić, że pierwszy rodzaj wykorzystywany jest do złuszczania właściwości kwasów owocowych rozpuszczających wierzchnią warstwę naskórka. Trzeba też zwrócić uwagę na fakt, że peelingi ziarniste mają w sobie drobinki, które pod wpływem masażu będą ścierać warstwę zrogowaciałych komórek naskórnych. Jest to świetna opcja dla osób z cerą tłustą oraz mieszaną, bowiem efekty tego typu złuszczania będą widoczne od razu. Natomiast osoby posiadające cerę wrażliwą bądź z aktywnymi wykwitami ropnymi powinny przede wszystkim postawić na peelingi enzymatyczne – bezpośrednio po aplikacji nie będą dawać wielkich efektów, jednakże potrafią skutecznie złuszczyć naskórek bez ryzyka podrażnienia bądź rozsiania stanów zapalnych na całej twarzy. Trzeba też wspomnieć o tym, że powinno się złuszczać skórę całego ciała, żeby była gładka w dotyka oraz cechowała się zdrowym kolorytem.

Redakcja lacante.pl

Nasz portal to dynamiczna redakcja, która skupia się na szerokim spektrum tematów związanych z lifestylem, urodą, zdrowiem i nie tylko. Przywiązujemy ogromną wagę do jakościowych treści, które są inspirujące, pouczające i angażujące dla naszej społeczności czytelników.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

peeling