Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś
Lifestyle catering

Catering dietetyczny – dieta pudełkowa a odchudzanie

Data publikacji 10 lutego 2022


Dieta pudełkowa to ostatnio bardzo popularny sposób na odchudzanie. Ma wiele zalet – jest urozmaicona, smaczna, nie ma ryzyka, że będziemy głodni, a co najważniejsze nie wymaga od nas spędzania długich godzin w kuchni, bo pudełka z posiłkami są dostarczane do wskazanego miejsca. Czy catering jest zdrowy i zawiera wszystkie niezbędne składniki odżywcze? Czy można schudnąć na diecie pudełkowej i ile?

Czy można schudnąć na diecie pudełkowej?

Catering dietetyczny oferuje wiele korzyści. Dzięki niemu mamy więcej czasu, jemy lepiej i bardziej regularnie, z jego pomocą możemy również osiągać wymarzoną sylwetkę. Wielu ludzi kojarzy catering dietetyczny z odchudzaniem i wybiera pudełka dietetyczne, które zawierają odpowiednio skomponowane posiłki. Dieta pudełkowa jest zbilansowana i zdecydowanie jest to rozwiązanie dla osób, które chcą schudnąć.

Catering dietetyczny – na czym polega?

Catering dietetyczny jest formą całodziennego odżywiania, zbilansowaną według potrzeb klienta i dostarczaną codziennie pod wskazany adres. Jest to kompletna codzienna dieta. Nie trzeba nic do niej dodawać oprócz płynów, które należy spożywać codziennie w ilości około 1,5-2 litrów, niezależnie od diety.

Wybór cateringu dietetycznego to przede wszystkim duże udogodnienie związane z tym, że jedzenie dostarczane jest codziennie pod drzwi klienta. W ten sposób klient zostaje niejako zwolniony z konieczności planowania zakupów, gotowania i pakowania posiłków na cały dzień. Tylko dlatego, że nie trzeba codziennie chodzić na zakupy, można oszczędzić około 3 godzin tygodniowo. Jeśli dodać do tego czas, który zazwyczaj poświęca się na gotowanie — liczba ta znacznie wzrasta.

Dieta pudełkowa oszczędza też dużo energii i sił — każdy wie, jak irytujące są popołudniowe zakupy, stanie w korkach, kolejki i świadomość konieczności ugotowania posiłku. Catering wydaje się jak najbardziej uzasadniony, zwłaszcza w przypadku osób, które cierpią na permanentny brak czasu i pomysłów.

Dieta pudełkowa czy warto — Co można osiągnąć dzięki cateringowi?

Firmy cateringowe mają zazwyczaj ogromny asortyment — można znaleźć dietę, która zaspokoi prawie każde wymagania. Osoby, które chcą się po prostu zdrowo się odżywiać i nie chcą wykluczać z diety żadnych grup produktów, mogą wybrać dietę optymalną, zawierającą określoną liczbę kalorii. Ci, który unikają w swojej diecie mięsa i produktów zwierzęcych, mają do wyboru dietę wegańską, wegetariańską lub wegetariańską niezawierająca ryb. Są też diety specjalistyczne, takie jak keto, paleo, dieta bez laktozy lub dieta dla osób z insulinoopornością.
Jednak charakter menu to nie wszystko, co oferuje dieta pudełkowa.

Dieta pudełkowa – ile można schudnąć?

Tak jak w przypadku każdej zdrowej, zbilansowanej diety – średnia liczba kilogramów straconych miesięcznie na diecie pudełkowej to 2-6. Ze względu na fakt, że tempo utraty wagi może się różnić w zależności od osoby, trudno jest oszacować dokładną liczbę straconych kilogramów w danym okresie. Dzieje się tak, ponieważ szybkość odchudzania zależy od wielu czynników, w tym:

– płeć,
– stan zdrowia,
– poziom aktywności fizycznej,
– budowa ciała,
– stosowane leki, suplementy lub stymulanty,
– wiek,
– kaloryczność diety.

Podsumowując, można schudnąć dzięki cateringowi dietetycznemu. Nie chodzi tylko o to, że je się regularnie i zdrowo, chociaż te czynniki mają również pośredni wpływ na proces odchudzania. Jednak najważniejsze są kalorie – jeśli są dobrane właściwie, już po miesiącu można zrzucić kilka kilogramów.

Redakcja lacante.pl

Nasz portal to dynamiczna redakcja, która skupia się na szerokim spektrum tematów związanych z lifestylem, urodą, zdrowiem i nie tylko. Przywiązujemy ogromną wagę do jakościowych treści, które są inspirujące, pouczające i angażujące dla naszej społeczności czytelników.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

jak dbać o zdrowie