Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś
Uroda depilacja laserowa

Depilacja laserowa – czy warto się na nią zdecydować?

Data publikacji 22 lipca 2022


Większość metod służących do usuwania niechcianych włosków powoduje ich tymczasową likwidację. Mogą być one golone lub wyrywane, ale prędzej czy później zaczynają odrastać. Alternatywą jest zabieg depilacji laserowej, ponieważ dzięki niemu możliwe jest pozbycie się niechcianych włosków praktycznie na zawsze. Na czym polega ta procedura?

Jak działa laser depilujący?

Do prowadzenia zabiegu polegającego na depilacji laserem stosowane są odpowiednie urządzenia laserowe, których celem jest usuwanie włosków przez niszczenie ich mieszków włosowych.

Światło lasera przenika przez skórę do mieszków włosowych, gdzie powoduje ich uszkodzenie. W efekcie nie dochodzi już do następnego odrostu włosków. W większości przypadków mieszki włosowe nie odbudowują się, co powala na uzyskanie trwałego efektu zabiegu.

Jednocześnie nowoczesne lasery depilujące nie są niebezpieczne dla skóry i nie powodują jej podrażnień czy poparzeń. Dzięki temu po zabiegu nie ma ryzyka pojawienia się zmian skórnych.

Więcej informacji dotyczących skuteczności działania laserów można uzyskać na stronie krakowskiej kliniki Bonadea, która prowadzi zabiegi z użyciem nowoczesnego urządzenia Laser Light Sheer: https://bonadea-krakow.net.pl/oferta/laseroterapia/depilacja-laserowa/.

Jakie zastosowanie ma depilacja laserowa?

Za pomocą zabiegu depilacji laserowej można pozbyć się niechcianych włosków z całego ciała. Istnieje też możliwość depilacji laserowej twarzy.

Najczęściej klienci gabinetów i klinik prowadzących zabiegi depilacji laserowej wybierają depilację nóg, pach oraz strefy bikini. Również depilacji można poddać miejsca jak plecy, brzuch, klatka piersiowa, pośladki, kark czy ręce.

Depilacja laserowa jest też popularnym zabiegiem stosowanym w celu usunięcia wąsika z twarzy u kobiet.

Jak często należy prowadzić depilację laserową?

Zabieg depilacji laserowej wymaga jego powtarzania, dlatego też jednorazowa wizyta w gabinecie albo klinice będzie niewystarczająca do tego, aby uzyskać trwałe rezultaty.

Zwykle przeprowadza się zabiegi od 4 do 8 razy w kilkutygodniowych odstępach. Liczba oraz czas prowadzenia zabiegów są ustalane indywidualnie na podstawie konsultacji ze specjalistą wykonującym zabieg.

Czy warto zdecydować się na zabieg depilacji laserowej?

Depilacja laserowa jest zabiegiem o wielu zaletach, lecz warto też zaznaczyć, że ma ona kilka wad. 

Główną zaletą jest wysoka trwałość, ponieważ za pomocą zabiegu depilacji laserowej można pozbyć się niechcianych włosków nawet na zawsze. Nie trzeba wtedy poświęcać już czasu na regularne golenie nóg albo stosowanie innych metod, które dają tylko tymczasowe rezultaty.

Także depilacja laserowa ma szerokie zastosowanie. Można skorzystać z niej w przypadku chęci usunięcia włosków z praktycznie całego ciała. Taka procedura jest też popularna zarówno u kobiet, jak i mężczyzn.

Głównym minusem związanym z depilacją laserową jest cena, ponieważ zabieg wymaga większego wydatku w krótszym czasie. Najczęściej jedna procedura depilacji jest kosztem od około 150 do 250 złotych za obszar, natomiast trzeba tę liczbę pomnożyć przez liczbę wykonanych zabiegów. Wobec tego cena jest dość duża, lecz można zapomnieć o stałych kosztach zakupu golarek, wosków.

Redakcja lacante.pl

Nasz portal to dynamiczna redakcja, która skupia się na szerokim spektrum tematów związanych z lifestylem, urodą, zdrowiem i nie tylko. Przywiązujemy ogromną wagę do jakościowych treści, które są inspirujące, pouczające i angażujące dla naszej społeczności czytelników.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Jak usunąć hybrydę