Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś
Uroda

Depilacja laserowa nóg – sposób, by pozbyć się niechcianych włosków na długi czas

Data publikacji 18 kwietnia 2022


Nie masz czasu na golenie nóg każdego dnia? A może woskowanie lub depilowanie ich depilatorem mechanicznym jest dla Ciebie bolesne? Pomyśl o zabiegu depilacji laserowej, który pozwala na uzyskanie gładkich nóg na długi czas!

Jak działa depilacja laserowa?

Zabieg jak depilacja laserowa jest przeznaczony do usuwania włosków z wykorzystaniem lasera. Za jego pomocą można spowodować kontrolowane uszkodzenie mieszków włosowych, które odpowiedzialne są za wytwarzanie włosków. Ich zniszczenie powoduje, że włoski nie odrastają ponownie.

Depilacja laserowa ze względu na swoje działanie jest bardzo skuteczna. Stanowi ona dzięki temu bardzo dobrą alternatywę dla innych rodzajów zabiegów służących do usuwania włosków jak depilacja mechaniczna, depilacja IPL, golenie czy woskowanie.

Kiedy warto zdecydować się na depilację laserową nóg?

Depilacja laserowa nóg jest bardzo popularnym zabiegiem, który umożliwia usunięcie praktycznie wszystkich włosków widocznych na udach, kolanach, łydkach.

To doskonały wybór dla tych osób, które nie mają czasy na regularne prowadzenie zabiegów służących do usuwania włosków, ale jednocześnie chcą cieszyć się z aksamitnie gładkiej skóry.

Zastosowanie depilacji laserowej powoduje, że można uzyskać taki efekt na bardzo długi czas, nawet liczony w latach. To przekłada się na dużo zaoszczędzonego czasu wynikającego z regularnego usuwania włosków. Dodatkowo można zaoszczędzić koszty, ponieważ depilacja laserowa wystarcza na bardzo długi czas.

Gdzie wykonać depilację laserową?

Zabiegi depilacji laserowej prowadzone są w gabinetach i klinikach medycyny estetycznej działających w całym kraju.

Osobom zamierzającym skorzystać z zabiegu jak depilacja laserowa Kraków także daje taką możliwość. Działające w mieście placówki dysponują nowoczesnymi urządzeniami, które pozwalają na uzyskanie bardzo dobrych efektów bez ryzyka pojawienia się poważnych skutków ubocznych. 

Wybór odpowiedniej placówki, gdzie można wykonać zabieg, ma bardzo duże znaczenie. Warto porównać dostępne oferty, aby znaleźć taką, gdzie usługi prowadzone są na wysokim poziomie, co potwierdzają pozytywne opinie klientów. 

Jak przebiega depilacja laserowa?

Zabieg depilacji laserowej polega na naświetlaniu nóg za pomocą lasera. Specjalista przykłada wtedy do skóry specjalny rodzaj głowicy laserowej i wykonuje nią pojedyncze „strzały”. Dochodzi wtedy do uszkodzenia mieszków włosowych.

Cały czas trwania zabiegu w przypadku nóg to najczęściej około godziny, dlatego trzeba wtedy przygotować się na dłuższy pobyt w gabinecie lub klinice.

Podczas zabiegu przestrzega się również odpowiednich zaleceń bezpieczeństwa, między innymi trzeba nosić wtedy specjalne okulary chroniące wzrok.

Zabieg najczęściej nie powoduje poważnych dolegliwości bólowych, lecz w jego trakcie mogą pojawić się uczucie kłucia, pieczenia.

Ile kosztuje zabieg depilacji laserowej?

Koszty związane z zabiegiem depilacji laserowej najczęściej rozpoczynają się od około 450-500 złotych za jedną sesję.

Warto pamiętać o tym, że do osiągnięcia optymalnych efektów konieczne będzie przeprowadzenie około 3-6 zabiegów. Ich liczba zależna jest od typu włosków oraz od indywidualnej reakcji na procedurę.

Aby zredukować koszt związany z zabiegiem, najlepiej sprawdzić wcześniej oferty różnych gabinetów oraz klinik prowadzących depilację laserową. Wiele z nich może zaoferować swoim klientom specjalne pakiety, które umożliwiają zredukowanie kosztów, gdy wykupi się cały pakiet z góry. Można wtedy skorzystać z jednego zabiegu gratis albo uzyskać dodatkową zniżkę. 

Redakcja lacante.pl

Nasz portal to dynamiczna redakcja, która skupia się na szerokim spektrum tematów związanych z lifestylem, urodą, zdrowiem i nie tylko. Przywiązujemy ogromną wagę do jakościowych treści, które są inspirujące, pouczające i angażujące dla naszej społeczności czytelników.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Jak usunąć hybrydę