Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś
Lifestyle jak się modnie ubrać

Jak dobrze dobierać ubrania? – odpowiednie połączenie może zdziałać cuda

Data publikacji 10 lutego 2022


Jak dobrze dobierać ubrania? Istnieje wiele wskazówek i trików, dzięki którym można zawsze być modnym, a także ogólnych zasad, które można stosować do łączenia ubrań, aby uzyskać satysfakcjonujący efekt. Podstawą jest garderoba w jak neutralnych kolorach, którą można łączyć na różne sposoby z bardziej wyrazistymi akcentami.
Przy odrobinie kreatywności można mieszać i łączyć różne części ubrania. W zależności od stylu, okazji i sylwetki odpowiednie są bardzo różne pojedyncze elementy. Jak się modnie ubrać? Jakie kolory, kroje i materiały do siebie pasują?

Jak być modnym i o czym pamiętać podczas łączenia ubrań?

Najważniejsze jest dobre samopoczucie. Nie ma sensu kupować wielu aktualnie modnych ubrań i czuć się w nieswojo. Dotyczy to zarówno kobiet, jak i mężczyzn.

Ponadto, mniej znaczy więcej — dwie do trzech różnych opcji obrań i zestawów kolorystycznych są wystarczające. Nawet małe zmiany mogą spowodować duże różnice, jak pokazuje ten film.

Podstawowa garderoba — co powinna zawierać?

Dżinsy i T-shirt można łączyć z wieloma innymi elementami garderoby.
Podstawowa garderoba powinna zawierać ubrania, które można komponować z innym. Mogą to być spodnie, proste dżinsy, mała czarna, ulubiona bluzka lub jednokolorowa koszula, lub sweter z golfem. Popularne kolory podstawowej garderoby to:

– czarny,
– biały,
– szary,
– granatowy,
– beżowy,
– brązowy.

Za pomocą tych podstaw można skomponować odpowiednie zestawy w wielu wersjach. Pasują do wielu przyciągających wzrok elementów garderoby i wyglądają zupełnie inaczej w każdej kombinacji.

Ubrania, które przyciągają wzrok

Łącząc ubrania, najlepiej wybrać centralny element, który będzie w centrum uwagi. Zwykle jest to coś w wyrazistym kolorze, z charakterystycznym wzorem lub wyrafinowanym krojem. Takie ubrania przyciągają wzrok, ale należy pamietać, że nie pasują do wszystkich podstawowych elementów garderoby.
Szczególnie w przypadku ubrań, które przyciągają wzrok, ważne jest, aby czuć się w nich komfortowo.

Opcja ton w ton

Strój łączący kilka odcieni jednego koloru może wyglądać niebywale elegancko. Jeśli krój pasuje do sylwetki, można być pewnym pełnych podziwu spojrzeń. Aby nie było zbyt nudno, można dodać eleganckie, dyskretne dodatki. Dyskretna elegancja sprawdza się w każdych warunkach.

Żaden strój nie jest idealny bez dodatków

Odpowiednio dobrane akcesoria mogą całkowicie odmienić wygląd. Biżuteria, torebki, szaliki, szale i paski uzupełniają każdą kreację. Najlepiej, gdy dodatki podkreślają kolor stylizacji lub dodają nowy kolor. Jednak w tym drugim przypadku reszta stylizacji powinna być tylko dwukolorowa. Więcej niż trzy kolory wyglądają chaotycznie. Wyjątkiem są kolorowe wzory w jednej części garderoby.

Należy uważać, aby nie przesadzić z akcesoriami. Chociaż można dobrać akcenty przykuwającymi wzrok kolorami, takimi jak czerwony, żółty, zielony, różowy, pomarańczowy i niebieski, nie powinno być tego za dużo. Czerwone paznokcie, kolczyki i szminka w połączeniu z czerwonymi butami i czerwoną torebką z pewnością będą się zbytnio rzucać w oczy.

Redakcja lacante.pl

Nasz portal to dynamiczna redakcja, która skupia się na szerokim spektrum tematów związanych z lifestylem, urodą, zdrowiem i nie tylko. Przywiązujemy ogromną wagę do jakościowych treści, które są inspirujące, pouczające i angażujące dla naszej społeczności czytelników.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

jak dbać o zdrowie