Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś
Uroda Jak usunąć hybrydę

Jak usunąć hybrydę i czy jest to niebezpieczne dla paznokcia?

Data publikacji 12 lutego 2023


Usuwanie hybrydowego manicure to poważne wyzwanie. Trudność polega głównie na tym, że jego powierzchnia jest bardzo wytrzymała. Utwardzanie hybryd za pomocą promieni UV zwiększa ich trwałość i sprawia, że można je usunąć wyłącznie za pomocą specjalnie dobranych technik.

Czy usuwanie hybrydy może być niebezpieczne dla paznokcia?

Chcąc usunąć hybrydę z paznokci, nie można zapominać, że do tego celu służą wyłącznie określone preparaty do usuwania lakieru hybrydowego. Stosowanie jakichkolwiek metod i narzędzi mechanicznych może doprowadzić do zniszczenia paznokcia. Większość preparatów przeznaczonych do zdejmowania hybryd dostępnych na stronie Cuccio.pl posiada instrukcję, która – krok po kroku – tłumaczy proces zdejmowania lakieru. Oczywiście można skorzystać z pomocy salonu mody i zlecić jego pracownikom usunięcie hybrydy, jednakże czynność ta może być z łatwością wykonania w domu.

O czym pamiętać usuwając hybrydę?

Usuwanie lakieru hybrydowego jest przedsięwzięciem wieloetapowym. Służą do tego specjalne pilniki (najlepiej o gradacji 180), roztwory acetonu i substancji pomocniczych, a także specjalne narzędzia polerskie.

  1. Ściąganie hybryd należy rozpocząć od dokładnego przygotowania paznokcia. W tym celu trzeba zmatowić go pilnikiem, zwiększając tym samym jego przyczepność dla substancji rozpuszczających lakier.
  2. Kolejnym krokiem jest nałożenie preparatów do ściągania hybryd. Zwykle do ich produkcji wykorzystuje się aceton, który dzięki zmatowieniu lakieru łatwiej wnika w jego strukturę.
  3. Związki chemiczne do usuwania hybryd powinny być nałożone na paznokieć za pomocą specjalnych, mocowanych nakładek. Należy je usunąć z palców po około 10 minutach (jeśli tak zaleca producent).
  4. Pozostałości lakieru należy usunąć za pomocą specjalnych bloczków polerskich.

Usuwanie hybryd za pomocą frezarki

Bardziej doświadczone panie mogą sobie pozwolić na zdejmowanie hybrydy za pomocą frezarki. Jest to specjalne urządzenie wyposażone w uchwyt z zestawem frezów. Zaletą tej maszyny jest możliwość płynnego regulowania prędkością obrotową i to nawet do wartości 30 000 obrotów na minutę! Sterowanie frezarką odbywa się najczęściej z poziomu panelu głównego, a także dedykowanego, nożnego pedału. Obsługa frezarki jest bardzo prosta i ogranicza się do wymiany narzędzia roboczego i doboru częstotliwości obrotów.

Reasumując, istnieje kilka metod usuwania lakieru hybrydowego z paznokci. Ważne, aby wybrany sposób gwarantował, że wszystkie czynności zostaną wykonanie sprawnie i bezpiecznie, a struktura paznokcia nie ulegnie uszkodzeniu.

Redakcja lacante.pl

Nasz portal to dynamiczna redakcja, która skupia się na szerokim spektrum tematów związanych z lifestylem, urodą, zdrowiem i nie tylko. Przywiązujemy ogromną wagę do jakościowych treści, które są inspirujące, pouczające i angażujące dla naszej społeczności czytelników.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Jak usunąć hybrydę