Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś
Lifestyle jak zapobiec starzeniu się skóry

Jak zapobiec starzeniu się skóry?

Data publikacji 10 lutego 2022


Po czym można rozpoznać pierwsze oznaki starzenia się ciała? Wiele osób upatruje tego w kondycji, tężyźnie fizycznej czy też stanie włosów lub paznokci. Nic podobnego, ponieważ zdecydowanie najszybciej pierwsze sygnały o starzeniu się ciała zauważalne są na skórze. Nic więc dziwnego, że to właśnie wtedy szybko pojawia się pytanie, jak zapobiec starzeniu się skóry. Dlaczego skóra się starzeje i jak można z tym zjawiskiem walczyć?

Dlaczego skóra pokrywa się zmarszczkami?

Jeśli ktoś chce się dowiedzieć, jak walczyć z procesami starzenia na skórze, w pierwszej kolejności należy dowiedzieć się, jakie zjawiska na niej zachodzą. Dlaczego skóra się starzeje i to w dodatku jako pierwsza?
Na samym początku warto wspomnieć, że proces starzenia to całkowicie normalne zjawisko, od którego nie da się uciec. Można jednak poprzez odpowiednie działania nieco odwlec moment, gdy skóra będzie cała pokryta zmarszczkami.
Pierwsze oznaki starzenia się skóry pojawiają się już po 30 roku życia. Najczęściej widoczne są one w kącikach oczu i okolicy szyi. Spowodowane jest to znaczną utratą elastyczności skóry, co jest efektem zmniejszenia się ilości kolagenu w niej. To właśnie ta substancja odpowiedzialna jest za sprężystość, a także efektywność regeneracji skóry.

Jak zatrzymać proces starzenia się skóry?

Skoro już wiadomo, dlaczego skóra się starzeje i gdzie dokładnie pojawia się to zjawisko, w pierwszej kolejności, warto się teraz dowiedzieć, jak pozbyć się zmarszczek ze skóry i spowolnić proces ich pojawiania się.
Podstawową sprawą, o której należy pamiętać, gdy chce się odpowiednio zadbać o skórę, to jej efektywne nawilżanie. Można to realizować na dwa sposoby, czyli pijąc każdego dnia właściwą ilość wody, a także stosując specjalne kremy nawilżające.
Kolejnym skutecznym sposobem pozwalającym zapobiegać starzeniu się skóry jest suplementowanie witamin. Często codzienna dieta nie jest w stanie dostarczyć odpowiedniej ilości minerałów i potrzebnych skórze składników. Warto w tym wypadku postawić przede wszystkim na witaminę C, która zapobiega zmniejszaniu poziomu kolagenu w skórze. Oprócz tego warto dostarczać większe ilości witaminy E, która posiada działanie ochronne zapobiegające niszczeniu skóry np. przez szkodliwe promienie słoneczne.

Podczas analizowania sposobów na zatrzymanie starzenia się skóry, nie można zapominać także o stosowaniu specjalnych maseczek. Dzięki nim można skórę w bardzo krótkim czasie odpowiednio nawilżyć, a także odżywić. Bardzo polecane są w tym wypadku maseczki z owoców i warzyw. Przykładowo bardzo często stosowane są maseczki z awokado, ogórka lub też plastrów ananasa.

Nie da się ukryć, że jeśli ktoś chce skutecznie zadbać o stan swojej skóry, a także zatrzymać procesy starzenia się jej, konieczne będzie poważne zastanowienie się nad prowadzonym stylem życia. Warto rozważyć zmniejszenie spożywania alkoholu oraz bezwzględne rzucenie palenia. Dodatkowo bardzo ważna jest właściwa ilość snu. Jak się bowiem okazuje, niewysypianie się może znacznie przyspieszyć pojawianie się na skórze zmarszczek.

Redakcja lacante.pl

Nasz portal to dynamiczna redakcja, która skupia się na szerokim spektrum tematów związanych z lifestylem, urodą, zdrowiem i nie tylko. Przywiązujemy ogromną wagę do jakościowych treści, które są inspirujące, pouczające i angażujące dla naszej społeczności czytelników.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

jak dbać o zdrowie