Uroda

Metody powiększenia piersi – implant czy przeszczep tłuszczu?

Metody powiększenia piersi – implant czy przeszczep tłuszczu?

Powiększenie piersi może być aktualnie prowadzone różnymi metodami – nie tylko z wykorzystaniem implantów, ale również przeszczepu tłuszczu. Czym dokładnie różnią się pomiędzy sobą te dwie metody? Na jaką z nich warto się zdecydować?

Kiedy powiększyć piersi?

Zabieg powiększenia piersi jest przeznaczony dla każdej kobiety, która chciałaby poprawić wygląd swojej sylwetki. 

Najczęściej zabieg ten jest prowadzony z celów estetycznych, ale również warto wskazać, że może być on prowadzony w przypadku pacjentek z wadami wrodzonymi, po urazach czy też po chorobach.

Na powiększenie piersi z celów estetycznych decyduje się obecnie wiele kobiet, które nie są zadowolone z wyglądu swoich piersi i chciałyby, aby były one nie tylko większe, ale również jędrniejsze, bardziej symetryczne.

Jakimi metodami powiększa się piersi?

Najczęściej piersi powiększa się za pomocą implantów, ale chirurg plastyczny Raczkowska wskazuje, że obecnie można również skorzystać z alternatywnej metody, czyli z przeszczepu tłuszczu.

Każda z tych metod ma swoje zalety i wady, więc osoba, która chciałaby powiększyć swój biust, powinna zapoznać się z nimi bliżej, aby dopasować taką, która odpowiadać będzie jej wymaganiom.

Powiększenie biustu implantami

To zabieg, w którym stosuje się implanty o różnych kształtach i wielkościach i umieszcza się je w piersiach. Procedura ta jest inwazyjna, ponieważ wymaga wykonania nacięć w skórze, ale pozwala na uzyskanie trwałego efektu i dowolne wymodelowanie biustu.

Implanty są obecnie oferowane w różnych kształtach i najczęściej są one stosowane dzisiaj w kształcie kropli, dzięki temu pozwalają na uzyskanie bardzo naturalnego efektu. Oczywiście, pacjentka może także zdecydować się na wybranie innych kształtów implantów. W gabinecie lekarz może je zaprezentować i wskazać, jaki efekt można dzięki nim uzyskać.

Zabieg powiększania piersi implantami wymaga wcześniejszego wykonania odpowiednich badań, a także ma on określone przeciwwskazania zdrowotne, więc nie może być on wykonany u każdego pacjenta.

Powiększenie biustu implantami wymaga też od pacjentki dłuższej rekonwalescencji, między innymi polegającej na noszeniu odpowiedniego biustonosza, a także na pielęgnacji blizn po zabiegu, aby odpowiednio się zrosły.

Powiększanie piersi własnym tłuszczem

Druga metodą na powiększenie piersi jest przeszczep własnego tłuszczu. To zabieg polegający na pobraniu tłuszczu z określonego obszaru, na przykład brzucha albo ud, a następnie na przeszczepieniu go w piersi.

Zabieg powiększania biustu tłuszczem jest skuteczny, ale warto wskazać, że nie daje on aż tak spektakularnych wyników jak wykorzystanie implantów. Wobec tego nie będzie on najlepszy dla każdej osoby.

Atutem procedury jest natomiast jej niska inwazyjność, ponieważ pobranie i wszczepienie tłuszczu odbywa się za pomocą strzykawek i wymaga jedynie niewielkich rozcięć w skórze.

Więcej informacji dotyczących zabiegów powiększania piersi, można uzyskać na stronie internetowej kliniki chirurgii plastycznej Raczkowska: https://www.raczkowska.pl/powiekszanie-piersi/. Zajmuje się ona wykonywaniem zabiegów dwoma omawianymi technikami, czyli z użyciem implantów oraz własnego tłuszczu.

Udostępnij