Strona główna
Zdrowie
Tutaj jesteś
Zdrowie

Mezoterapia – dlaczego warto korzystać z niej regularnie?

Data publikacji 29 marca 2022


Zabieg określany jako mezoterapia jest obecnie jednym z hitów w klinikach medycyny estetycznej. Dlaczego warto z niego korzystać? Sprawdź najważniejsze zalety i zastosowanie mezoterapii!

Mezoterapia – co to za zabieg?

Termin jak mezoterapia odnosi się do zabiegu, który prowadzony jest po to, by wprowadzać w głąb skóry substancje o działaniu aktywnym.

W zależności od tego, w jaki sposób substancje te wprowadzane są w skórę, można wyróżnić różne rodzaje mezoterapii. Zaliczają się do nich przede wszystkim:

 • mezoterapia igłowa – w jej przypadku dochodzi do wprowadzenia preparatów za pomocą bardzo cienkich igieł
 • mezoterapia mikroigłowa – zabieg wykorzystuje specjalne rollery z igiełkami, natomiast substancja umieszczana jest na skórze, dlatego rolowanie jej rollerem pozwala na wprowadzenie jej w głąb skóry
 • mezoterapia bezigłowa – jest to grupa zabiegów, które pozwalają na wtłoczenie substancji aktywnych w skórę, na przykład z wykorzystaniem ultradźwięków, prądu elektrycznego

Warto też podkreślić, że mezoterapia może być prowadzona nie tylko na twarzy. Dużym powodzeniem cieszą się również zabiegi tego typu wykonywane na ciele, na przykład na brzuchu, udach, pośladkach, ramionach.

Jak działają zabiegi mezoterapii?

Mezoterapia to zabieg, który pozwala na uzyskanie bardzo atrakcyjnych rezultatów. Wynika to z faktu, że ma on działanie dwukierunkowe.

Przede wszystkim mezoterapia pozytywnie wpływa na skórę, ponieważ pozwala na dostarczenie do niej substancji aktywnych. Najczęściej mają one postać koktajlu różnych składników, który dobierany jest specjalnie do potrzeb konkretnej cery.

Z drugiej strony działanie mezoterapii wynika również z samego faktu oddziaływania na skórę. Jej nakłuwanie, które ma miejsce w przypadku mezoterapii igłowej i bezigłowej, pozwala na aktywację komórek skóry do odnowy i produkcji kolagenu i elastyny. W ten sposób można uzyskać efekt przeciwstarzeniowy.

Mezoterapia – kiedy warto z niej skorzystać?

Zabieg mezoterapii ma uniwersalne zastosowanie i można korzystać z niego niezależnie od typu skóry, wieku i płci.

Wśród głównych wskazań do wykonania zabiegu mezoterapii zaliczane są:

 • Skóra starzejąca się – widoczne zmarszczki, utrata jędrności, owalu twarzy,
 • Nadmiernie sucha skóra twarzy – łuszczenie się, pękanie naskórka,
 • Przetłuszczająca się i trądzikowa skóra twarzy,
 • Widoczne na skórze blizny, w tym blizny pozostałe po trądziku, urazach, zabiegach,
 • Przebarwienia skórne różnego pochodzenia,
 • Skóra szara i ziemista,
 • Cellulit widoczny w różnych partiach skóry,
 • Brak jędrności skóry ciała,
 • Nagromadzenie tkanki tłuszczowej,
 • Nadmierne wypadanie włosów.

Gdzie wykonać mezoterapię?

Zabiegi mezoterapii prowadzone są w gabinetach i klinikach specjalizujących się w medycynie estetycznej. Aktualnie można skorzystać z nich na terenie całego kraju.

Gdy chcesz zdecydować się na zabieg jak mezoterapia Bielsko to miasto, gdzie również jest on dostępny. Warto skorzystać wtedy z oferty renomowanych gabinetów medycyny estetycznej, które oferują obsługę na najwyższym poziomie.

Jak często prowadzić mezoterapię skóry?

Zabiegi mezoterapii zapewniają najlepsze rezultaty wtedy, gdy będą prowadzone regularnie. 

Zwykle w początkowej fazie zaleca się prowadzenie zabiegów co kilka tygodni, natomiast potem, aby podtrzymać uzyskany rezultat, można wykonywać je raz lub dwa razy na rok.

O liczbie zalecanych zabiegów oraz częstotliwości ich prowadzenia poinformuje lekarz medycyny estetycznej, który może dobrać wtedy optymalny program do wykonania całej procedury dla najlepszych efektów.

Redakcja lacante.pl

Nasz portal to dynamiczna redakcja, która skupia się na szerokim spektrum tematów związanych z lifestylem, urodą, zdrowiem i nie tylko. Przywiązujemy ogromną wagę do jakościowych treści, które są inspirujące, pouczające i angażujące dla naszej społeczności czytelników.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Najnowsze rozwiązania w stomatologii