Strona główna
Zdrowie
Tutaj jesteś
Zdrowie

Jak zmniejszyć nieprzyjemny zapach i potliwość stóp?

Data publikacji 10 maja 2022


Gdy stopy nadmiernie się pocą i nieprzyjemnie pachną, mogą powodować duży dyskomfort. Zobacz, jak można zaradzić temu problemowi!

Obecnie w sklepach można znaleźć szeroką gamę preparatów do stóp, na przykład jak puder, spray do stóp, balsam czy sól do kąpieli. Jednak same kosmetyki to jeszcze nie wszystko, by osiągnąć odpowiedni efekt. O czym jeszcze warto pamiętać, by stopy były suche i ładnie pachniały?

Codzienna higiena stóp to podstawa

W przypadku pojawienia się nieprzyjemnego zapachu stóp oraz ich nadmiernej potliwości warto przede wszystkim pamiętać o właściwej higienie każdego dnia. Dzięki niej można nie tylko usuwać pot i redukować zapachy, lecz również zapobiegać ich powstawaniu.

Warto więc regularnie myć stopy, a także pamiętać o usuwaniu z nich zrogowaciałego naskórka, na przykład za pomocą pumeksu albo elektrycznego pilnika. Dzięki temu będą gładsze i ładniejsze. Po każdym umyciu stopy należy również dokładnie osuszyć, ponieważ wilgoć może nasilać nieprzyjemny zapach, ponieważ sprzyja rozwijaniu się bakterii.

Stosuj odpowiednie kosmetyki pielęgnacyjne

Przy pielęgnacji stóp bardzo duże znaczenie mają odpowiednio dobrane kosmetyki, dlatego warto zdecydować się na takie, które będą przeznaczone właśnie do tego celu.

Podstawą powinny być kosmetyki pielęgnacyjne, na przykład jak krem albo balsam do stóp, które nawilżają i pomagają w poprawie kondycji skóry na stopach. Warto poszukiwać preparatów na bazie ziół, ponieważ to właśnie one mogą zapewnić wtedy bardzo dobre rezultaty.

Również warto zaopatrzyć się w spray do stóp, który będzie zawierać odpowiednie składniki zapobiegające nieprzyjemnym zapachom. Oferowany przez firmę Produkty Bonifraterskie spray do stóp i obuwia przeciw nadmiernej potliwości BOTANICZNA ESENCJA zawiera w składzie bukiet ziół jak szałwia, rozmaryn, nagietek, arnika oraz inne składniki w połączeniu z ziemią okrzemkową, która pochłania pot. Dzięki temu pielęgnuje stopy i zapobiega pojawianiu się nieprzyjemnych zapachów. Preparat ten można zakupić na stronie  https://produktybonifraterskie.pl/.

Pamiętaj o noszeniu odpowiedniego obuwia

W przypadku nieprzyjemnego zapachu stóp bardzo duże znaczenie ma też noszenie właściwego obuwia. Często to właśnie ono powoduje nasilenie dolegliwości, więc jego zmiana może przynieść natychmiastowy efekt.

Powinno się przede wszystkim unikać butów wykonanych z tworzyw sztucznych jak skóra ekologiczna. Jest nieprzewiewna i nasila potliwość. Zamiast niego najlepiej zdecydować się na buty z przewiewnych siateczek, skór naturalnych.

Dodatkowo w butach można stosować odpowiednie wkładki, które redukują problem nieprzyjemnego zapachu.

Przed założeniem obuwia warto też zastosować spray do stóp, który pozwoli na wchłonięcie potu podczas ich noszenia.

Chroń się przed grzybicą stóp

Nieprzyjemny zapach stóp może być wywołany przez grzybicę. Łatwo się nią zarazić, na przykład na basenie. Aby się przed nią chronić, warto nosić wtedy klapki. Również nie powinno się używać ręczników i butów innych osób.

Gdy pojawiają się objawy grzybicy, można zastosować preparaty jak kremy czy spray do stóp, które zawierają odpowiednie składniki przeciwgrzybicze. Są one dostępne w aptekach.

Redakcja lacante.pl

Nasz portal to dynamiczna redakcja, która skupia się na szerokim spektrum tematów związanych z lifestylem, urodą, zdrowiem i nie tylko. Przywiązujemy ogromną wagę do jakościowych treści, które są inspirujące, pouczające i angażujące dla naszej społeczności czytelników.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Najnowsze rozwiązania w stomatologii