Strona główna
Zdrowie
Tutaj jesteś
Zdrowie pogotowie stomatologiczne

Kiedy warto udać się na pogotowie stomatologiczne?

Data publikacji 25 lipca 2022


Pogotowie może udzielić pomocy medycznej w różnych sytuacjach – także wtedy, gdy pojawiają się problemy z zębami!

Gdy potrzebne jest pogotowie stomatologiczne Warszawa jest tylko jednym z wielu miast w Polsce, gdzie taka usługa jest dostępna. Można skorzystać z niej także w innych miastach w kraju. Zobacz, kiedy warto udać się na pogotowie stomatologiczne!

Czym zajmuje się pogotowie stomatologiczne?

Pogotowiem stomatologicznym nazywa się najczęściej gabinet lub klinikę stomatologiczną, gdzie usługi prowadzone są 24 godziny na dobę, również w ciągu weekendów oraz świąt.

W takiej placówce można skorzystać z kompleksowej pomocy, gdy pojawiają się różne dolegliwości stomatologiczne, które nie mogą poczekać do najbliższego dnia roboczego, gdy gabinety i kliniki otwarte są w standardowych godzinach.

Szybkie pogotowie stomatologiczne Warszawa – adresy placówek działających w Warszawie można sprawdzić w internecie już teraz.

Kiedy udać się na pogotowie stomatologiczne?

Najczęściej z pogotowia stomatologicznego korzystają ci pacjenci, którzy mają poważne dolegliwości bólowe, jednak nie jest to jedyne wskazanie do wizyty w placówce stomatologicznej oferującej całodobową obsługę.

Pogotowie stomatologiczne może być również niezbędne wtedy, gdy doszło do urazu zęba, na przykład do jego wybicia, dlatego konieczna jest wtedy szybka interwencja, aby zatamować krwotok oraz uzupełnić ubytek.

Najlepiej zatem skorzystać z takich usług w przypadkach nagłych, które nie cierpią zwłoki. Gdy nie są one nagle, najlepiej udać się do gabinetu w jego standardowych godzinach pracy.

Usługi oferowane przez pogotowie stomatologiczne

W ramach pogotowia stomatologicznego oferowana jest szeroka gama usług, przy czym ich zakres będzie zależny od wybranej placówki.

Najczęściej placówki te oferują usługi polegające na leczeniu ubytków oraz na ekstrakcji zębów, gdy jest to konieczne. Zdarza się, że podczas wizyty prowadzona jest tylko określona część procedury, by zapewnić pacjentowi szybką ulgę, natomiast reszta prowadzona jest już w standardowych godzinach pracy placówki.

Stomatolog prowadzący pogotowie stomatologiczne Warszawa oraz w innych miastach może też wypisać dla pacjenta receptę, na przykład na mocne środki przeciwbólowe.

Pogotowie stomatologiczne – państwowo czy prywatnie?

Z pogotowia stomatologicznego można korzystać państwowo – określane jest ono jako nocna pomoc stomatologiczna, a także można wybrać placówki prywatne.

Wiele osób decyduje się na prywatne pogotowie stomatologiczne Warszawa ze względu na szerszą gamę zabiegów oraz na lepszą jakość obsługi. Zazwyczaj ceny są wtedy o 50-100% wyższe w porównaniu do standardowych.

Redakcja lacante.pl

Nasz portal to dynamiczna redakcja, która skupia się na szerokim spektrum tematów związanych z lifestylem, urodą, zdrowiem i nie tylko. Przywiązujemy ogromną wagę do jakościowych treści, które są inspirujące, pouczające i angażujące dla naszej społeczności czytelników.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Najnowsze rozwiązania w stomatologii