Strona główna
Zdrowie
Tutaj jesteś
Zdrowie Zakładanie i zdejmowanie soczewek

Zakładanie i zdejmowanie soczewek oraz pielęgnacja płynem

Data publikacji 14 sierpnia 2022


Dla początkujących użytkowników soczewek kontaktowych może się wydawać, że ich zakładanie i zdejmowanie jest trudne i uciążliwe. Tak naprawdę jednak jest to znacznie łatwiejsze, niż może nam się wydawać. Oczywiście na początku wymaga to odrobinę wprawy, ale kiedy dokładnie wiemy, jak zdjąć soczewki robimy to krok po kroku według instrukcji, to zajmuje to dosłownie chwilę. Przy użytkowaniu soczewek jednodniowych po prostu wyrzucamy je do kosza, natomiast w przypadku tych wielokrotnego użytku należy zastosować odpowiedni płyn do soczewek.

4 proste kroki jak zdjąć soczewki

1. Zawsze przed zdejmowaniem czy zakładaniem soczewek kontaktowych należy dokładnie umyć ręce, najlepiej specjalnym antybakteryjnym i nieperfumowanym mydłem. Następnie ręce trzeba dobrze opłukać i osuszyć. Proces zdejmowania warto rozpocząć od prawego oka i zawsze zaczynać od tego samego, aby nie pomylić soczewek. Kierujemy wzrok ku górze i delikatnie przytrzymujemy dolną powiekę, używając do tego środkowego palca.

2. Powoli przybliżamy palec wskazujący do oka, dopóki nie dotkniemy dolnej krawędzi soczewki. Następnie zsuwamy ją w dół na białą część oka.

3. Delikatnie ściskamy soczewkę za pomocą kciuka i palca wskazującego i wyjmujemy ją z oka. Powtarzamy tę czynność z drugą soczewką.

4. Po zdjęciu soczewek jednodniowych wyrzucamy je do kosza, a wielokrotnego użytku czyścimy i pielęgnujemy, najlepiej wykorzystując do tego celu wielofunkcyjny płyn do soczewek.

Jaki płyn do soczewek najlepiej wybrać?

Jednym z polecanych rozwiązań wśród użytkowników soczewek dwutygodniowych jest wielofunkcyjny płyn do soczewek ACUVUE. Produkt ten został zaprojektowany przez specjalistów, którzy od ponad 30 lat zajmują się poprawą jakości widzenia ludzi na całym świecie.

Płyn RevitaLens idealnie pozwala zadbać o czystość i komfort noszenia soczewek przez cały dzień. Usuwa wszelkie szkodliwe bakterie i zarazki, dzięki czemu soczewki są wyjątkowo czyste i komfortowe w użytkowaniu nawet w długie dni. W produkcie zastosowano podwójną technologię dezynfekującą.

Jak prawidłowo założyć zdezynfekowane soczewki kontaktowe?

Zakładanie soczewek kontaktowych również nie jest trudnym zadaniem i tutaj oczywiście także trzeba pamiętać o tym, aby dokładnie umyć ręce przed rozpoczęciem całego procesu.

Zanim zdecydujemy się umieścić soczewkę w oku, należy ją sprawdzić, aby mieć pewność czy nie wywinęła się na drugą stronę. Jeżeli wszystko jest w porządku, można przystąpić do jej umieszczenia.

Wolną ręką delikatnie przytrzymujemy górną powiekę, aby zatrzymać odruch mrugania. Soczewkę umieszczamy na czubku palca drugiej ręki i używamy pozostałych palców do przytrzymania dolnej powieki.

Kierujemy wzrok ku górze i umieszczamy soczewkę na oku. Następnie puszczamy powiekę i na chwilę zamykamy oko, dzięki czemu dopasuje się ona do gałki ocznej. Cały proces powtarzamy dla drugiego oka.

Czyszczenie soczewek wielokrotnego użytku każdego dnia wieczorem płynem zajmuje zaledwie kilka minut. To wszystko ma wpływ nie tylko na komfort użytkowania soczewek, ale również na zdrowie oczu.

Redakcja lacante.pl

Nasz portal to dynamiczna redakcja, która skupia się na szerokim spektrum tematów związanych z lifestylem, urodą, zdrowiem i nie tylko. Przywiązujemy ogromną wagę do jakościowych treści, które są inspirujące, pouczające i angażujące dla naszej społeczności czytelników.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Najnowsze rozwiązania w stomatologii